Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Kontakt

Cvičíme na adrese Tkalcovská 3b, Brno.
Tel. 608 711 933.

mail: zdenek.kurfurst@gmail.com

Informace o cvičení najdete ZDE.
Máme k dispozici vlastní prostory. Do  školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu ALBERT.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou dřevěné vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě.
Na fotkách vidíte základní orientaci.

Zdenek Kurfürst

Zdeněk Kurfürst – učitel školy

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu MU Brno.
Moje záliby – bojová umění, bojová umění a zase bojová umění. V této oblasti mne zajímá vše, co s tím souvisí. Na ostatní věci zbývá málo času, ale rád si zasportuji.
Věnuji se především Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan) rodiny YANG a Hung Kuen (Chan Hon Chung linie).
Velké hobby – hudba (od klasiky, přes jazz až po rockovou hudbu) a literatura.
Velice dobře si uvědomuji, že ještě zdaleka nejsem na konci Cesty a mým hlavním cílem je stále se dozvídat něco nového a rozvíjet sám sebe. Případně pomáhat těm, kteří se chtějí na Cestě bojových umění dostat někam dál. Proto vedu školu Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan) v Brně (od roku 1991) a Hung Kuen (od roku 2012) a jezdím po seminářích na různá místa Čech i Slovenska.
A hlavně se sám jezdím učit ke svému učiteli, jímž je Jim Uglow Si-fu.

Optimistovo krédo

“Být tak silný, že nic nemůže narušit váš klid mysli. Přát zdraví, štěstí a prosperitu každé osobě, s níž se setkáte. Přivést všechny své přátele k pocitu, že v nich něco je. Vidět vše z lepší stránky a dovést svůj optimismus k naplnění. Myslet jen na to nejlepší, dělat jen to nejlepší a očekávat jen to nejlepší. Být nadšen úspěchem jiných, jako by byl váš vlastní. Zapomenout na chyby minulosti a pokračovat k větším úspěchům v budoucnosti. Být vždy dobře naladěn a na každého, koho potkáte, se smát. Věnovat tolik času sebezdokonalování, že nemáte čas kritizovat jiné. Být příliš velký pro starosti, příliš ušlechtilý pro zlost, příliš silný pro strach a příliš štastný, aby připustil sílu obav, a také příliš v pohodě, aby mohl připustit přítomnost potíží.”

Christian D. Larson, 1912

Pokud se chcete na něco zeptat ohledně cvičení, použijte, prosím, následující formulář. Děkuji.
Pohlídejte si, že odpověď nespadla do Spamu, což je častý jev u reakcí přes formuláře.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva